Вівторок, 26.09.2017, 17:31

Шкільна бібліотека

Бібліотека – розпорядник долі книг.

Бібліотекар – провідник, який допомагає книзі знайти дорогу до читацького серця.

Сердюкова Ніна Михайлівна

завідувач шкільної бібліотеки

Освіта – вища бібліотечна

Загальний стаж роботи – 30 років

У даному закладі – 6 років

Шкільна бібліотека – центр інформаційної підтримки ліцею, духовного збагачення учнів, розвитку їх інтелектуальних та творчих здібностей. Головним орієнтиром в організації роботи бібліотекаря є   особистість читача, його запити та уподобання.

Основне завдання бібліотеки  бібліотечно-інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу шляхом   повного, як     існого і   оперативного обслуговування всіх категорій користувачів:

- книжково-ілюстративні виставки, тематичні полиці, які висвітлюють реалії сьогодення, збагачують інтелект і допомагають пізнавати довкілля;
фонд галузевої та художньої літератури;

- періодичні видання;

- довідкові видання;

навчання пошуку інформації із вмінням користуватися

довідково- бібліографічним апаратом бібліотеки;

індивідувальне інформування про нову літературу.

Шкільна бібліотека ліцею – найкраще місце для спілкування з   друзями та книгами, це відчинені двері в широкий  світ – світ мудрості і пізнання.

Запрошуємо до нашої бібліотеки
       Найбільш доступний метод популяризації книги  це - книжкові виставки та тематичні полички. Вони є  ефективними технологіями інформування школярів та педагогів про книги. Крім цього, книжкові виставки розширюють  кругозір, виховують любов до читання. Теми виставок актуальні, відповідають потребам навчально-виховного процесу: «На допомогу у вивченні шкільних предметів», «Дивосвіт скарбів книжкових», «Твоя країна – Україна», «Вічне слово Кобзаря»,  «Природа – наш дім» та багато інших. Цікавою виявилась виставка-мандрівка по історії рідного краю «Знай минуле, люби сучасне, твори майбутнє рідного краю». Біля неї завжди людно. Діти знайомляться тут із старовинними речами вжитку. Ліва частина такої експозиції – книжково-ілюстративна виставка, права – народознавчий куточок.

Ввійшло в традицію проводити доброчинну акцію «Подаруй книгу бібліотеці», що суттєво сприяє поповненню бібліотечного фонду цікавими виданнями. Цьогоріч найактивнішими учасниками цієї шкільної акції є учні 5-А класу (класний керівник Л.В. Яворська).

Традиційна акція «Зберемо макулатуру – збережемо ліс» допомагає поповнювати фонд шкільної бібліотеки періодичними виданнями для учнів та вчителів. Така акція є дієвим заходом по вихованню у дітей бережливості.Активними учасниками її є весь учнівський та педагогічний колективи.

В бібліотеці постійно діє «Книжкова лікарня», де кожен може привести в належний стан пошкоджену книгу і таким чином продовжити їй «життя».

Куточки «Живи, книго!» створено в усіх класних кімнатах. В кожному класі є учні, які несуть відповідальність за стан підручників в класі. Вони проводять систематичну роботу у класах з виховання бережливого відношення до книжок та підручників. Крім того, актив бібліотеки проводить загальношкільні рейди-перевірки стану підручників «Твій підручник»
           Також в бібліотеці спільно  з вчителями-предметниками було проведено бібліотечні уроки «Книга – важливе джерело інформації», «Довідкова література – твій вірний помічник», «Твій помічник – бібліографія». На таких бесідах і бібліотечних уроках формуються читацькі смаки, виховується у дітей культура читання. А культура читання – це і елементарні поняття про гігієну читання, і вміння поводитися з книгою, і правила користування бібліотекою, вміння читати і розуміти прочитане.
           Наші учні щорічно приймають участь у Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач України». Найкращий читач району серед учнів  7-х класів навчається в нашій школі. Це учениця 7-А класу Гудзинська Яна.

Яна стала переможницею І-го районного туру Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2011», який проводила центральна районна бібліотека для дітей та буде приймати участь в обласному етапі.
 Бібліотека стала центром, де забезпечується доступ до різноманітної інформації. За ініціативи адміністрації школи в бібліотеці встановлено компютер, який підключено до мережі Інтернет.

Основне в роботі бібліотеки – створення   комфортного бібліотечного середовища та впровадження особистісно орієнтованого творчого підходу до читача, сприяння вихованню гармонійної, морально досконалої особистості,  свідомої свого громадянського обов`язку, відкритої для інтелектуального, духовного і творчого розвитку

Дорогий
друже!

Держава витрачає багато коштів для того, щоб ти мав підручник. Тож нагадуємо про єдині вимоги до учнів щодо використання та збереження підручників:
 -         пам'ятай, що бережливе ставлення до книги - завдання державної ваги;
одержавши підручник, обгорни його;
 -         слідкуй за чистотою книги, не читай під час їжі, не бери брудними руками;
 -         не загортай сторінок, а користуйся закладкою;

-         не роби на сторінках підручника поміток,  записів, тощо;
 -         не клади в книгу олівці, ручки, інші товсті предмети: від цього рветься палітурка;

-         читаючи підручник, не загортай його палітурками одна до одної: від цього сторінки підручника  розпадаються;
 -         слідкуй за станом книги, своєчасно ремонтуй її;

-         пам'ятай: підручник повинен служити учням не менше 4 років і бути чистим і цілим;

-         у кінці навчального року своєчасно повертай підручник своїй рідній школі тільки у відмінному стані, бо на нього
        чекають твої молодші товариші - школярі.
Бережи свого вірного, мудрого друга- книгу!