Вівторок, 20.11.2018, 16:12

Гість | RSS
Навігація по сайту
Міні-чатик
200
Вхід
Кондратюк Д.А.
Кондратюк Д.А.
Старший оперуповноважений сектору кримінальної міліції в справах дітей Деражнянського РВ УМВС України в Хмельницькій області
Моб. тел. 067 354 08 66
ФОРУМ ДЛЯ УЧНІВ

Каталог статей

Главная » Статьи » Історія школи

Матеріали з історії НВК

           В серпні 1979 року розпочалося будівництво Деражнянського цукрового заводу , яке тривало 8 років. Поряд зростало містечко цукровиків. Паралельно з будівництвом заводу будувалися житлові багатоповерхові будинки, котеджі, торговий центр, аптека, баня та інші соціально-побутові заклади. Збільшилася кількість населення, а тому різко збільшилася кількість дітей шкільного віку. З перспективного плану було видно, що дві Деражнянські школи не можуть прийняти таку кількість дітей і тому розпочали будувати Деражнянську середню школу № 3.

      Будівництво школи розпочалося в 1981 році і закінчилось 1985 році. На будівництві школи працювали бригади малярів, штукатурів, представників різних організацій, шкіл, дитячих садків, активну участь у будівництві взяли вчителі, батьки, учні. Із завершенням будівництва постановою виконкому районної Ради народних депутатів № 182 від 30.08.1985 року було відкрито Деражнянську ЗОШ № 3 на 624 учнівських місць, 17 класів-комплектів і 8 груп продовженого дня з 15 серпня 1985 року.

          1 вересня 1985 року школа гостинно відчинила двері і наповнилась веселим сміхом, дзвінким співом, «щоб навчались діти в школі, щоб в знаннях черпали сили і нове життя творили». З нагоди відкриття школи відбувся святковий мітинг, який відкрив голова Деражнянського райвиконкому Полоницький В.М., з вітальним словом виступив перший секретар райкому клмпартії Скоропуд І.Я. Начальник будівельно-монтажного управління «Промбуд-3» Цикра М.В. вручив символічний ключ Шевцову Миколі Федоровичу, якого було призначено директором школи. Заступником директора школи з навчально-виховної роботи було призначено Козака Григорія Дем’яновича і організатором позакласної та позашкільної виховної роботи Дудар Галину Григорівну.

             Школа була однією із перших в районі де розпочалось навчання шестирічок. 473 учні сіли за парти в 1985 році, а потім кількість їх значно зросла, вже на кінець навчального року їх було 496. З перших днів школи почали працювати групи продовженого дня, якими було охоплено 288 учнів 1-4 класів. Розпочала працювати їдальня на 120 місць. Для підготовчих класів видавалося триразове харчування, а для решти учнів дворазове. На кінець 1985-1986 навчального року було обладнано лінгафонний кабінет іноземної мови, історичний, біологічний кабінети. Розпочалось обладнання кабінетів: фізики, української мови та літератури, російської мови та літератури, шкільної майстерні, спортзалу. З цього навчального року педагогічний колектив школи працює над проблемою «Підвищення форм і методів навчання, поліпшення ефективності уроку».

                Навесні 1986 року на пустирі біля шкільного подвір`я руками вчителів та учнів було посаджено сад із слив, груш та яблунь. Вже на початок 1986-1987 навчального року в школі навчалося 599 учнів В перший клас прийшов 71 учень шестирічного віку та 88 семирічок. З учнями перших класів працювали вчителі Буценко Т.О., Суха Г.В., Федорук Г.С., Мазур Г.І. Педагогічний колектив поповнився трьома випускниками вузів. Приступили до роботи Мацюк Л.С., Добрянський В.В., Тищенко А.Г. З інших шкіл прийшли працювати Самелюк В.І., Баган Т.С., Михалюк М.В. Навчальний рік на відмінно закінчило 56 учнів. В школі працювали органи учнівського самоврядування, піонерська та комсомольська організація. Батьківський комітет школи налічував 25 чоловік, його очолив Вавричин М.В.

               З 1 вересня 1987 року в школі працює 47 учителів. 5 вчителів з середньою спеціальною, а решта – з вищою педагогічною освітою. На початок року в школі навчається 667 учнів, це 21 клас, працює 9 груп -3- продовженого дня. Для шестирічок в школі обладнано ігрові кімнати, спальні, придбано багато ігрового матеріалу. Цей навчальний рік був успішний для юних спортсменів школи. На перших масових районних змаганнях «Старти надій» команда школи стала переможницею. Значна частина школярів відвідує спортивну школу, яка відкрита в цьому році. В 1986-1987 навчальному році була організована продуктивна праця учнів. Згідно з договором із заводом «Нева» учні виготовляли іграшку «Снайпер». В цьому році учні виробили 51 577 іграшок на суму 231 885 крб., школою зароблено 10 885 крб. В 1987-1988 навчальному році було виготовлено 22459 іграшок на 85 295 крб. Школою зароблено 4491 карбованців. Учні активно займалися суспільно-корисною працею. Зокрема, в 1987 році учні зібрали 20 тонн металобрухту, 3 тонни макулатури, обробили 11 га цукрових буряків в колгоспі «Авангард». У 1988 році учні школи зібрали в колгоспах району 849 цнт картоплі. Зокрема, в колгоспі «Авангард» зібрали 256 цнт картоплі, в колгоспі «Маяк революції» - 93 цнт.

           У 1988-1989 значна увага була приділена створенню матеріальної бази школи. Були придбані меблі, відеомагнітофон, 22 телевізори. Директор школи Шевцов М.Ф. надавав особливого значення використанню технічних засобів в навчально-виховному процесі. Під його керівництвом було створено шкільний телецентр, шкільне радіомовлення. Працювало шкільне телебачення. В 1989 році школа стала базовою школою Академії педагогічних наук з використання ТЗН під час навчання та виховання учнів. В 1989 році були придбані перші комп’ютери «Леда», в 1990 році - комп’ютери «Корвет».

        Педагогічний коллектив шукав нових форм та методів навчання учнів. В 1991 році було запроваджене диференційоване навчання учнів. Були створені класи корекції ( вчитель початкових класів Басіста Н.С.) та -4- прискореного навчання (вчитель початкових класів Свята Л.А.). В 1993-1994 навчальному році році розпочалося поглиблене вивчення англійської мови (вчитель Дудар Г.Г.) .

         В 1994 році було введено вивчення англійської мови в початкових классах. На виконання постанови Ради Міністрів від 11 січня 1991 року № 14 «Про підвищення заробітної плати працівників народної освіти, колегії Міністерства праці УРСР від 29.03.1991 року № 25 « Про умови оплати праці та розміри ставок посадових окладів працівників народної освіти Української РСР» та наказу Міністерства народної освіти УРС від 03.04.1991 року № 80 «Про впровадження нових умов оплати праці» пройшла позачергова атестація всіх ппедагогічних працівників школи. За результатами атестації 10 вчителям була встановлена вища кваліфікаційна категорія, 27 вчителям – І категорія, 4 – ІІ кваліфікаційна категорія, 1 – спеціаліст.

       Виростало містечко цукровиків, зростала і кількість учнів у школі, певний час доводилось працювати у дві зміни. В 1988 році Деражнянський цукровий завод розпочав будівництво блоку для початкових класів. В 1993-1994 навчальному році початкові класи розпочали навчання у новому приміщенні. Директором школи тоді був Бондар А.І., заступником з навчальної роботи у старших класах Івахов В.У., заступником директора з навчально-виховної роботи в початкових класах Дудар Г.Г., заступником з виховної роботи Шостак Л.В., педагогом - організатором Криськова В.Д.. З метою поглиблення знань учнів з окремих предметів було організовано роботу факультативів (з хімії, фізики, української мови). Минув час, пробігли роки, школа розвивалась Немало зусиль для цього доклали вчителі , батьки, учні, дирекція школи. В 1995 році на посаду директора школи була призначена Дудар Г.Г., навчально-виховну роботу в в 5-11-х класах з 1994 року очолювала Шостак Л.В., в початкових класах з 1995 року – Буценко Т.О. -5- 31 серпня 1995 року школа святкувала своє 10 річчя. В цей день на урочистій лінійці зібрались педагогічний колектив школи, батьки, учні, випускники минулих років. Тут пролунало багато добрих слів на адресу школи.

         З 1995 року працівники школи стали стали активно впроваджувати елементи інноваційних технологій. Розширилось поглиблене вивчення предметів. Учні школи брали участь в шкільних, районних і обласних предметних олімпіадах, ставали призерами обласних олімпіад з історії, економіки, української мови, правознавства, біології, англійської мови. 1998-1999 н.р. в школі запроваджено профільне навчання, 65 учнів вивчали автосправу.

           З 2001 року школа почала працювати над проблемою особистісно орієнтованого навчання та виховання учнів. В цьому ж році на базі школи було проведено засідання обласного клубу творчо працюючих директорів шіл «Співробітництво» В 2004 році за рішенням тринадцятої сесії районної ради №18-13/2004 від 25 червня 2004 року школу було реорганізовано в навчально-виховний комплекс. Розпорядженням Хмельницької обласної державної адміністрації від 6 вересня 2004 року № 306/2004-р було створено ліцей на базі Деражнянського НВК. Згідно Статутуту в ліцеї можуть створювавтися суспільно-гуманітарний, природничий, філологічний, технологічний профілі.

               В 2009 році Деражнянський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, ліцей» було проатестовано з відзнакою, про що видано свідоцтво Хмельницької регіональної експертної ради з ліцензування та атестації навчальних закладів області від 08 жовтня 2009 року, протокол № 79. В 2009 році Деражнянський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, ліцей» занесено до книги «Флагмани освіти Хмельниччини”. На цей час в НВК профільним та допрофільним навчанням охоплено 88 % учнів. Навчально-виховний комплекс співпрацює з вищими  навчальними закладами : Хмельницьким економічним університетом, Харківським авіаційним, Київським міжнародним університетами. На сьогодні наш виховний комплекс, в якому працюють 45 педагогів , відноситься до інноваційних закладів Хмельниччини. Головною умовою практичної реалізації інноваційної діяльності є наявність освічених , кваліфікованих фахівців, здатних до творчої праці, професійного розвитку в освоєнні та впровадженні елементів інноваційних технологій. Необхідно зазначити, що всі вчителі мають вищу освіту, 27 з них мають вищу кваліфікаційну категорію , 8 – першу, 3- другу, 6 спеціалістів, 1 магістр. В НВК створені належні умови для підвищення педагогічної кваліфікації вчителів, їхньої наукової, науково-методичної та дослідницької роботи, що сприяє розвитку творчого потенціалу . Аналіз атестації вчителів свідчить про ріст професійної підготовки педагогів.

           У 2012-2013 навчальному році в школі працює Заслужений вчитель України( Звірок В.П.), 7 вчителів-методистів (Бондар Л.П., Дудар Г.Г., Звірок В.П., Мазур В.М., Піщенко Н.С., Фещук Л.М., Ковпак О.П., 12 мають педагогічне звання «старший вчитель» (Блашко В.Т., Дудар П.Г., Шостак Л.В., Пасько К.С., Гасюк Н.В., Сидорук В.А., Яремова Р.А., Добрянський В.В.. Яворська Л.В., Свята Л.А., Ходаніцька Г.А., Козирська Л.М.) За роки діяльності навчального закладу базову середню освіту отримали 1817 учні, а повну середню 1137. Крім того 82 учні закінчили школу із золотими медалями , 40 - срібними. Випускники навчально-виховного комплексу вступають у вищі навчальні заклади , закінчують їх і стають фахівцями своєї справи, продовжуючи славні традиції рідної школи. Історія шкільної бібліотеки нерозривно пов’язана з історією школи.

          Досить згадати вересень 1985 року – року відкриття прекрасного храму  освіти – Деражнянської середньої школи №3. З цього часу розпочала свою роботу шкільна бібліотека. Першим шкільним бібліотекарем була Мороз Ольга Володимирівна, яка працювала протягом 1985 – 2001р.р. Спочатку під бібліотеку була виділена невеличка кімната, згодом бібліотека розмістилася у двох кімнатах, загальною площею – 40 квадратних метрів. Якщо проаналізувати два десятиріччя розвитку шкільної бібліотеки, складається цілком визначена картина. З вересня 1985 року бібліотека формує фонд дитячої літератури, орієнтуючись на шкільну програму. Допомогу у цьому, завдяки своїм обмінно- резервним фондам, надають Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва, центральна районна бібліотека та районна бібліотека для дітей. Надходження друкованої продукції здійснювалося через поштове відділення із обласного бібколектора до 1992 р. Це була різноманітна література художня, науково-пізнавальна, суспільно-політична, галузева, педагогічна, методична, література для молодших школярів. За п’ять років (1985-1990рр.) фонд налічував більше 7 тисяч примірників. Підручники та навчальна література надходила з районного відділу освіти. Також бібліотека одержувала підручники з інших шкіл району: Деражнянських СШ №1 та №2, середніх шкіл сіл: Божиківці, Радівці, Зяньківці, Маниківці, восьмирічної школи с.Яблунівка. Протягом вересня 1985 року одержано 5261 підручників, якими учні користувалися.  Протягом 1991-1998рр. в школі було введено ще одну штатну одиницю бібліотекаря на 0,5 ставки. Цю посаду займала Лятавська Євгена Данилівна . В 1994 році відкривається добудова школи, де розмістилися початкові класи. І тут же виділено кімнату під бібліотеку для молодших школярів.  Перед бібліотекарями школи відкривалось широке поле діяльності. Це і забезпечення навчального процесу як підручниками, так і додатковою літературою. Це і розвиток у учнів культури читання та прищеплення їм навичок самостійної роботи з книгою і виховання бережливого ставлення до неї. Це і допомога вчителеві у підвищенні його методичної педагогічної діяльності. 31 серпня 1997 року була введена Постанова Міністерства освіти України "Про встановлення плати за користування підручниками в загальноосвітніх школах”, відповідно до якої учні сплачували 20 % вартості підручників, якими користувалися. В 2000 році дію цієї Постанови було припинено. Важливим показником рівня виховної роботи в школі завжди був стан збереження навчальної книги. Протягом багатьох років проходить акція «Живи, книго !» По школі щорічно видається наказ та розробляються заходи проведення Всеукраїнської акції "Живи, книго!”. Це і перевірка підручників і визначення рейтингу і кропітка роз’яснювальна робота, це і "Книжкова лікарня” і акція "Подаруй бібліотеці книгу”. До акції залучаються учнівські та педагогічні колективи. У кожному класі створено дозори бережливих, які перевіряють стан підручників. Роботу дозорів організовує і контролює штаб "Живи, книго!”, до складу якого входить бібліотечний актив.

          З 2001 року по вересень 2004 року бібліотекою завідувала колишня випускниця школи Циплакова Ірина Анатоліївна . З вересня 2004 року бібліотеку очолила провідний бубліотекар. Сердюкова Ніна Михайлівна,яка працює і сьогодні. В перший рік роботи вона систематизувала фонд бібліотеки, вилучила застарілі та зношені видання.

              З грудня 2005 року для бібліотеки виділено зручне, світле, просторе приміщення із трьох кімнат, загальною площею 108 кв. метрів. Окремо розміщено абонемент, читальний зал і кімнату для збереження підручників. Бібліотечний фонд розміщено згідно таблиць ББК, має вільний доступ для користувачів. Окремо виділено куточок для учнів 1-4 –х класів,- 5-6-х класів, 7-11-х класів. Змістовному розкриттю книжкового фонду допомагають постійно діючі відкриті тематичні полички, книжкові виставки. Відвідують бібліотеку і батьки учнів. У читальному залі працюють з літературою випускники школи. Одна з основних функцій сучасної шкільної бібліотеки – оперативне і повноцінне забезпечення інформаційних потреб школи. До послуг читачів бібліотеки довідково-інформаційний центр, який знаходиться в читальному залі і включає енциклопедії (універсальні і галузеві), словники (тлумачні, мовні, термінологічні, орфографічні), довідники. Знайти потрібні твори друку, підібрати літературу з певної теми допомагають каталоги і картотеки. В читальному залі можна ознайомитися з газетами і журналами, які замовляє для школи відділ освіти, а також бібліотека робить підписку за кошти зароблені від макулатури, зданої учнями. Збір макулатури вже став традиційним в роботі шкільної бібліотеки. За зароблені кошти в 2005 році зроблено ремонт і естетичне оформлення бібліотеки. В вересні – жовтні 2006 року школа взяла участь в Першому Всеукраїнському Турнірі зі шкільного Макулатурінгу – некомерційній благодійній акції порятунку дерев. Зібрано 4500 кілограм макулатури. Бібліотека будує свою роботу на основі річного плану роботи, який є складовою частиною навчально-виховної роботи школи. Є регламентуюча та технічна документації. В 2010 році бібліотеку підключено до мережі інтернет. 

          Сьогодні бібліотека обслуговує 442 читачі. Учні, вчителі, обслуговуючий персонал школи є постійними читачами бібліотеки. Фонд бібліотеки становить 14506 книжкових одиниць, в тому числі шкільних підручників – 6829 примірники. Бібліотечний фонд шкільних підручників облікується і зберігається окремо від галузевого фонду. Підручники розподіляються у класи через класних керівників (1-5 кл.). Учні 6-11 класів отримують підручники на читацький формуляр особисто і в кінці навчального року здають їх в бібліотеку. Шкільна бібліотека співпрацює з педагогічним колективом. Особливу увагу приділяє інформуванню про нові надходження книг та періодики. Тісна співпраця бібліотекаря і вчителів початкових класів іде на користь обом сторонам. Учителям це допомагає ефективніше прилучати дітей до самостійного читання, розширювати коло їх інтересів, полегшує виховання у дітей шанобливого ставлення до книги, в бібліотеці проводять нестандартні уроки. Бібліотекарю це допомагає точніше виявити читацькі інтереси. Шкільна бібліотека НВК є найкращою в районі. Тут проводяться районні семінари шкільних бібліотекарів, засідання районного методичного об’єднання шкільних бібліотекарів. Перейняти досвід роботи приходять сюди новопризначені бібліотекарі.

Категория: Історія школи | Добавил: admin01 (05.02.2013)
Просмотров: 891 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Пошук по сайту
Друзі НВК
Міністерство освіти і науки України
Відділ освіти Деражнянської РДА
Деражнянський районний методичний кабінет
Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Винницький регіональний центр оцінювання якості освіти

Copyright MyCorp © 2018
Хостинг від uCoz