Субота, 21.09.2019, 18:18

Гість | RSS
Навігація по сайту
Міні-чатик
200
Вхід
Кондратюк Д.А.
Кондратюк Д.А.
Старший оперуповноважений сектору кримінальної міліції в справах дітей Деражнянського РВ УМВС України в Хмельницькій області
Моб. тел. 067 354 08 66
ФОРУМ ДЛЯ УЧНІВ

Батькам

Посібник з безпечної роботи в онлайні для батьків
Незалежно від того, чи ваші діти тільки-но починають виходити в онлайн, або вони вже добре розбираються у Web, ви можете допомогти їм використовувати Internet у міру того, як вони дорослішають і проходять різні стадії свого життя.

Від 2 до 4 років: Початок
На цій стадії онлайнова діяльність, скоріш за все, залучатиме батьків. Батьки можуть тримати дітей на колінах, переглядаючи сімейні фотографії, використовуючи Web-камеру для спілкування з родичами або відвідуючи дружні до дітей сайти, такі як «Знайка» та Baby Help.
Від 5 до 6 років: Як робити це самим
До того часу, коли діти досягають 5 років, вони вже, напевно, хочуть досліджувати Web самостійно. Важливо, щоб батьки проінструктували своїх дітей щодо безпечної роботи в Internet, коли діти самі почнуть використовувати його. Відвідайте дружні до дітей сайти «Знайка» та Baby

Від 7 до 8 років: Інтерес зростає
Одним із проявів звичайної поведінки дітей в цьому віці є бажання побачити, що вони можуть отримати. В онлайні це може включати відвідування сайтів або спілкування у чат-кімнатах, на які батьки їм не дали б дозволу. Звіти про онлайнову діяльність від MSN Premium (EN) або інших сервісів можуть бути дуже корисними на цій стадії. Діти не почуватимуться так, ніби у них за спиною стоять батьки, але ці звіти все ж таки покажуть, де вони були.

Від 9 до 12 років: Доки в онлайні
Діти, які знаходяться на порозі підліткового віку, хочуть знати все і вони чули, що є доступним у Web. Це нормально, що вони хочуть подивитися, що там є. Для таких тем, які батьки знаходять неприйнятними (наприклад, відверто сексуальні матеріали для дорослих або інструкції з виготовлення бомб) батьки можуть використовувати Батьківські контролі MSN (EN), щоб заблокувати небажану інформацію.

Від 13 до 17 років: Технічно досвідчений
Допомога підліткам у забезпеченні онлайнової безпеки є особливо складною, оскільки зазвичай вони знають більше, ніж їхні батьки, про програми Internet. Навіть з дітьми старшого віку важливо, щоб батьки відігравали активну роль у визначенні використання Internet своїми дітьми. Чітке виконання правил онлайнової безпеки, які прийнятні і для дітей, і для батьків, й частий перегляд звітів про онлайнову діяльність дітей є також надзвичайно важливим. Батьки повинні не забувати тримати захищеними свої власні паролі, щоб діти не могли нікуди увійти під батьківськими іменами.

Перші кроки в Інтернет

           Використання сімейних контрактів для того,
           щоб захистити ваших дітей в онлайні


Перед тим, як ваші діти почнуть досліджувати нові кордони Internet, добре було б пересвідчитися, що всі розуміють, що вони повинні і чого вони не повинні робити в онлайні. Один з варіантів полягає в тому, щоб сісти разом та скласти сімейний кодекс поведінки, дотримуватися якого усі б погодилися. Ви можете скласти окремий контракт для кожної дитини у вашій родині, який би містив правила використання Internet для кожного конкретного віку. Кожний має підписати свій контракт, продемонструвавши таким чином, що вони розуміють встановлені правила та погоджуються дотримуватися їх, перебуваючи в онлайні.
Нижче наводяться запропоновані сімейні контракти з кодексу поведінки, які ви можете використовувати для кожного із своїх дітей. Ви можете скопіювати цей контракт, передивитися правила і змінити їх, згідно потреб вашої родини, та роздрукувати цей контракт для власного використання. Коли буде досягнуто угоди щодо умов вашого сімейного контракту з використання Internet і підписано його, ви можете розмістити ці контракти біля кожного комп'ютера у своєму будинку для того, щоб нагадати кожному про сімейні правила використання Internet.
Контракт з кодексу поведінки в онлайні

Я зобов'язуюсь:
Поговорити зі своїм батьками, щоб дізнатися про правила користування Internet, включаючи те, куди я можу заходити, що я можу робити, коли я можу виходити в онлайн і як довго я можу перебувати в онлайні ( ___ хвилин або ___ годин).

Ніколи не надавати персональну інформацію, таку як свою домашню адресу, телефонний номер, номери кредитних карток, назву та місцезнаходження моєї школи без дозволу своїх батьків.

Завжди негайно повідомляти своїх батьків, якщо я бачу або отримую щось по Internet, що примушує мене почувати себе некомфортно або занепокоєно, включаючи повідомлення електронної пошти, Web-сайти або навіть звичайну пошту від своїх Internet-друзів.

Ніколи не погоджуватися зустрітися особисто з кимось, з ким я познайомився в онлайні, без дозволу своїх батьків.

Ніколи не відправляти свої фотографії або фотографії членів своєї сім'ї іншим особам по Internet або поштою, не проконсультувавшись попередньо із своїми батьками.

Ніколи не давати нікому (навіть своїм друзям) свої паролі в Internet, окрім своїх батьків.

Добре поводитися в онлайні й не робити нічого, щоб могло образити або роздратувати інших людей або те, що є незаконним.

Ніколи не завантажувати, не встановлювати і не копіювати нічого з дисків або Internet без відповідного дозволу.

Ніколи не робити в Internet нічого, що коштує грошей, не спитавши перед тим дозволу своїх батьків.

Повідомити своїх батьків про своє реєстраційне ім'я в Internet та імена, використовувані в чатах, як зазначено нижче:
Ім'я (дитини) _______________________ Дата ____________
Батько\мати _______________________ Дата ____________


                 Як запобігти онлайнове піратство дома

Навчіть своїх дітей не завантажувати незаконно та не передавати іншим фільми, музику та програми
Онлайнове піратство — це незаконне копіювання та розповсюдження матеріалів, що є об'єктами авторського права, для ділового або персонального вжитку. Це може означати завантаження копій музики, фільмів, ігор та програм, які вам належать.
Якщо ваші діти займаються піратством цифрових файлів, ви можете піддатися значним штрафам, а вони, в свою чергу — стати об'єктом вірусів (EN), шпигунських (EN)програм та іншого небажаного програмного забезпечення.
1. Попередьте своїх дітей про ризики
Піратство — це крадіжка, просто і ясно. Чим скоріше ваші діти зрозуміють це, тим краще. Як ви напевно вже знаєте, іноді недостатньо сказати дітям, що щось є поганим. Допомогти у цьому випадку може розмова про наслідки.
Ось декілька прикладів покарання, якому можуть піддати вас або ваших дітей, якщо вони незаконно завантажують музику:•
Згідно закону України про авторські права з вас може бути стягнуто штраф. Стаття 512 Кодексу України про адміністративні правопорушення — накладення штрафу від десяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання.

Ваш домашній комп'ютер та пов'язані з ним файли й диски можуть бути конфісковані.

Ваша дитина може піддати ваш комп'ютер вірусам.
Ваша дитина може піддати ваш комп'ютер шпигунським та іншим небажаним програмам.

2. Слідкуйте за тим, чим займаються ваші діти за комп'ютером
Після того, як ви поясните ризики піратства своїй дитині, ви, напевно, захочете продовжувати контролювати те, що робить ваша дитина. Ось пара підказок, які можуть вам допомогти:
Тримайте комп'ютер в якійсь виділеній для цього кімнаті вашої оселі. Визначте конкретний час, коли ваші діти можуть використовувати комп'ютер і переконайтеся, що вони розуміють, які види діяльності є прийнятними, і які — ні.
Хоча він і не призначений для того, щоб замінити собою участь батьків, Web-сервіс, який дозволяє вам слідкувати за тим, що роблять ваші діти в онлайні, може допомогти вам у цьому. Якщо ви підпишетеся на MSN Premium (EN), ви зможете використовувати Батьківські контролі (EN), які дозволяють вам блокувати певні сайти від ваших дітей, і ви також можете отримувати щотижневі звіти про те, які сайти відвідали ваші діти у Web.
Підказка: Прочитайте 10 речей, яких ви можете навчити своїх дітей для підвищення безпеки роботи з Internet, щоб дізнатися більше про те, як можна захистити своїх дітей, коли вони знаходяться в онлайні.
3. Дайте своїй дитині обліковий запис обмеженого користувача
Windows XP дозволяє вам створювати численні облікові записи користувачів на своєму комп'ютері (EN). Кожен користувач може входити в програму окремо, та мати унікальний профіль, а також власні папки Робочий стіл і Мої документи. Як батько ви можете присвоїти собі обліковий запис Адміністратора з повним контролем над комп'ютером, і надати вашим дітям облікові записи Обмежених користувачів, з обмеженим контролем, що дозволяє дітям уникнути проблем.
На початок сторінки
4. Покажіть вашим дітям, як робити завантаження законно
У Web є багато різних місць, де ви та ваші діти можуть завантажувати програми, фільми, ігри та музику безкоштовно або за незначну платню. Наприклад, MSN Music (EN) пропонує понад 1 мільйон звукових записів від основних музичних марок, а також незалежних, нових або маловідомих артистів. Дайте можливість своїм дітям завантажувати музику, ігри та інші програми, щоб у них не виникало спокуси зробити це незаконно.

                                6 правил для батьків             


Інтернет сприяв швидкому стрибку у сфері інформатизації суспільства. Але разом із тим цей ресурс містить багато ризиків. Дізнайтесь про 6 правил, які допоможуть вам захистити свою дитину від небезпеки в Інтернеті.

6 правил для батьків — розумних користувачів Інтернету:
Розмістіть комп’ютер у кімнаті, яку використовують усі члени родини.
Іноді діти тримають у секреті те, що вони користуються Інтернетом. Вони можуть не бажати того, аби їх батьки були у курсі їх дій в мережі. Важливо не реагувати досить емоційно, а зробити все можливе, аби зняти цю психологічну напругу.
Обговорювати можливі труднощі легше, коли комп’ютер знаходиться у спільній кімнаті. Крім того, ви можете використовувати Інтернет разом із дитиною. Таким чином, розмови про Інтернет та контроль за його використанням стануть повсякденною частиною вашого родинного життя.
Використовуйте будильник для обмеження часу, якій дитина проводить в Інтернеті. Заздалегідь погодьте тривалість перебування в Інтернеті.
Бажано визначити час перебування дітей в он-лайні. Час, проведений за комп’ютером, необхідно обмежити для того, аби не нанести шкоду стану здоров’я дитини. Ігрова комп’ютерна залежність стала великою проблемою у всьому світі.
Обговоріть час перебування дитини в Інтернеті та домовтесь про використання будильника. Таким чином ви уникнете можливих конфліктних ситуацій.
Використовуйте технічні засоби захисту: функції батьківського контролю в операційній системі, антивірус та спам-фільтр.
Для роботи за комп’ютером зовсім необов’язково знати всі його функціональні можливості. Запросіть спеціаліста, якій налаштує операційну систему вашого комп’ютера та покаже, як працювати із батьківським контролем. Краще один раз побачити, аніж багато разів почути. Не використовуйте у себе вдома комп’ютер, якій технічно є незахищененим.
Створіть «Сімейні інтернет-правила», що містять правила онлайн-безпеки для дітей.
Діти навчаються шляхом експериментування. Якщо ви зацікавлені у тому, аби ваша дитина навчалась не на своїх власних помилках — якомога частіше обговорюйте теми, пов’язані із Інтернетом. Ви можете розказати, наприклад, про достовірність інформації, розташованої в мережі. Так ви невимушено створите свої «родинні правила» Інтернет-безпеки. Традиції, норми та правила, які закріпились у родині — довговічні.
Проводьте більше часу із дитиною. Всіляко заохочуйте обговорення тем, пов’язаних з Інтернетом.
В житті кожного трапляються помилки. Немає потреби сприймати помилки дітей як життєву проблему. Будуйте довірливі стосунки задля того, аби бути впевненими, що у будь-якій ситуації дитина звернеться за допомогою саме до вас. Щоб не сталось, ваша дитина повинна бути впевненою, що у будь якій ситуації вона може розраховувати на вашу підтримку та прийняття. Гарний рецепт побудови довірливих відносин — щоденне спілкування та спільне проведення вільного часу. В невимушеній ситуації набагато легше обговорювати «складні» питання.
Навчайте дітей критично ставитися до інформації в Інтернеті і не повідомляти конфіденційні дані он-лайн.
Повідомте дитині, що практично кожен може створити свій сайт, і при цьому ніхто не може проконтролювати достовірність інформації, розташованої на такому сайті. Навчіть дитину використовувати інформацію із різних перевірених джерел.Пошук по сайту
Друзі НВК
Міністерство освіти і науки України
Відділ освіти Деражнянської РДА
Деражнянський районний методичний кабінет
Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Винницький регіональний центр оцінювання якості освіти

Copyright MyCorp © 2019
Хостинг від uCoz