Субота, 21.09.2019, 18:10

Співдружність

СТАТИ ЄВРОПОЮ, ЩОБ БУТИ УКРАЇНОЮ
Під цим гаслом розпочав роботу євроклуб "Співдружність" Деражнянського навчально-виховного комплексу.Сучасна освіта повинна готувати майбутніх громадян об'єднаної Європи, усвідомлюючи, що шлях України в Європу може консолідувати суспільство. Мета: підтримуючи курс України на інтеграцію в Європейську спільноту, інформувати й виховувати молодих людей в дусі спільних європейських цінностей.

Посвята в члени Євроклубу й урочиста обіцянка
Я,_______________________________________________________________ вступаючи до Євроклубу,
                               (Прізвище, ім"я, по- батькові)
обіцяю бути гідним громадянином своєї країни, сприяти підвищенню авторитету її духовних надбань, поширювати серед молоді Європейські цінності та допомагати кожному, хто цього потребує.

Європейський клуб "Співдружність"
Європейський клуб "Співдружність" - це форма співпраці вчителів і учнів, яка охоплює різноманітні сфери і спрямована на поглиблення їх знань про Європу, європейську інтеграцію країн, історію, географію, культуру, мистецтво, науку. Клуб поширює дану інформацію серед членів клубу, учнів шкіл, знайомих, мешканців міста. В клубі молодь вчиться активності, толерантності, шани і зацікавленості до інших народів. Отримана інформація, набуті знання та досвід допоможуть не лише у навчанні, але й при виборі майбутньої професії.

Засідання шкільного Євроклубу

Мета діяльності ШЄК
Головною метою діяльності є знайомство з Євросоюзом і з Європою в цілому, а також:
формування почуття європейської єдності через поширення знань про Європу, адже ми — європейці;
підготовка молоді до життя та праці в об'єднаній Європі,
ознайомлення з життям людей в інших країнах, культурою, мовою, знайомство з новими людьми, обмін досвідом:

• інформування про інтеграційні процеси в Європі, засади
• функціонування Євросоюзу і Ради Європи;
• підвищення інтелектуального рівня учнів, покращення знань,
• відкриття для себе нового, цікавого, "європейського" бачення світу;
• заохочення до вивчення іноземних мов:
• налагодження контактів з іншими європейськими-клубами за кордоном;
• формування нового покоління європейців;
• виховання молодих лідерів, формування молодої еліти.

Завдання шкільного європейського клубу"Співдружність"
1. Розвиток співпраці між молоддю Європи.
2. Знайомство молоді з процесами розширення Євросоюзу.
3. Пізнання Європи, європейської території, починаючи від рідного краю.
4. Вивчення звичаїв і традицій народів Європи.

Напрямки діяльності шкільного європейського клубу:
- проведення дебатів на європейські теми;
 -інформування шкільної і місцевої спільноти (стінгазета, листівки,   шкільний бюлетень присвячений європейській тематиці);
- збірка досягнень клубу і відкриття власної Інтернет сторінки.

Діяльність в школі полягає у:
- підготовці альбомів і виставок на європейську тематику:
- організації конкурсів з відомостями про Європу і Єврасоюз;
- святкуванні Дня Європи і Днів окремих європейських країн, а також  проведення європейських
    дискотек і маскарадів;
- організація виставок, презентацій , вечорів європейської поезії;
- проведення наукових конференцій і дебатів: підготовка європейської полички у шкільній бібліотеці,
   а також підготовка тематичних альбомів із зібраною інформацією:
- проведенні членами європейського клубу лекцій для учнів власної школи;
- проведенні заходів в межах учнівського самоврядування - наданні учням можливості самостійно
   проводити різноманітні заходи, як в школі так і   поза нею, а саме: лекції з європейської тематики,
   презентації клубу і розповідь про його досягнення гостям клубу.
                   Позашкільна діяльність полягає у:
-  пошуку груп підтримки в місцевому середовищі, державних установах та інших організаціях, пошук
   партнерів і спонсорів серед влади, організацій і  місцевих бізнесових кіл;
-  співпраці з засобами масової інформації;
-  участі в презентаціях на європейські теми, лекції на теми Євросоюзу для учнів інших шкіл;
-  зв'язку з європейськими партнерами (обмін інформацією, досвідом, організації поїздок,
   зустрічей та спільних вечорів);
-  проведенні конкурсів і олімпіад на європейську тематику.